WWW.GURCALIKOYU.COM / GİRESUN ÇAMOLUK GÜRÇALI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Duyurular
İstanbul Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,2845   9,3012
EURO 10,8237   10,8432
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ

DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ

 

İlk derneğimiz 1950 yılında kurulmuş ancak fazla etkin olamamıştır.Dana sonra 1980 ihtilali ile kapatılan bütün dernekler gibi bizim derneğimiz de kapatılmış 1982 anayasasının kabulünden sonra dernekler tekrar açılmış ve kapanan dernekler adına müraacat  edilmesi durumunda tekrar faliyetlerine devam izni verilmesine ragmen bizim derneğimiz adına herhangi bir muraacat yapılmamiş ve o zamanki mal varlığı ile devlet hazinesine aktarılmıştır.

 

Günümüzde faliyetlerine devam eden Giresun Çamoluk Gürçalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği 1986 yılında Kurucu Başkanı NAMIK KEMAL FAZLAOĞLU başta olmak üzere kurucular kurulu; Cevat Akardere, Veli Düztaş, İbrahim Nuhoğlu, Adem Mercan, Adil Baykara, İlyas Karakasoglu ve Şenel Kırıkkaya tarafından köyümüzün en yogun nufusa sahip Istanbul'un Üsküdar ilçesine bağlı Küplüce mahallesinde kurulmuştur.          

 

Dernegimizin kuruluş amacı üyelerini arasında sosyal yardımlaşma, Istanbul gibi metropol bir sehirde birlik ve beraberligin sürdürülebilir olması kültürel zenginliğimizin sonraki nesillere aktarılabilmesidir.

 

80'li yılların kısıtlı imkanlarına ragmen bir çok hususta fedakarca bir duruş sergileyen kurucular kurulumuz, derneğimizden hiç bir zaman desteklerini esirgememis ve bir bayrak yarışı olan dernekçilikte yeni kadroların yetismesinde öncü olmuşlardır. İdealizmini kurucu başkanı NAMIK KEMAL FAZLAOGLU'ndan alan derneğimiz, işleyiş ve prosedürlerin yerine getirilmesini başkanımız VELI DUZTAS ile olgunlaştırmıştır. Ilk lokalimiz IBRAHİM NUHOGLU başanımız zamanında kurulmuş, köyümüzün yolunun ıslah edilmesi ve açılışı başkanlarımız VELI DÜZTAŞ ve ADEM MERCAN döneminde gerçekleştirilmiştir. Derneğimizin ilk gayrimenkulü Başkanımız BURHAN AKARDERE zamanında alınmış, alınan bu gayrimenkul üzerine derneğimizin binasının inşaası OSMAN IRI başkanımız zamanında başlamış ve tamamlanmıştır.

 

Üyelerinin desteği ile hem maddi hem de manevi büyümeyi kendine ilke edinen derneğimiz devam eden EYÜP DÜZTAŞ başkanlıgında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binamıza lokal işletme ruhsatının alınmas dernek binamızın yanındaki arsanında alınarak ileriye yönelik genişleme imkanlarının saglanması ve yeni alınan arsamızın çevre düzenlemesinin yapılarak kullanıma hazır hale getirilmesi gibi muhim hizmetlere imza atmışlardır.Yeni alınan arsamızla tek tapuda birleşen dernek binamız, bölgemizde lokal işletme ruhsatı alan ve en büyük metrekareye sahip derneklerden biri olma özelligine sahiptir. 

Derneğimiz gençlere ve hanım üyelerine büyük bir önem vermektedir.Başkanlarımızdan ve halen derneğimizde başkan vekilligi göreviyle yönetim kurulunda yer alan MEHMET SORAL öncülügünde ve yönetim kurulu kararıyla 2011 yılında derneğimizin Gençlik Kolları ve Kadın Kolları kurularak derneğimizin ayrılmaz organları arasında yerlerini almışlardır.Derneğimizi yarınlara taşıyacak ve bu hizmet bayragını devralacak yeni kadroların yetişmesinde Gençlik Kolları büyük önem arz ederken, eşlerinin destegi ile toplumumuzuda özellikle hanımefendiler arasında derneğimizi temsil eden ve faliyetlerini sürdüren Kadın Kollarımızında derneğimizin toplumsal duruşuna katkıları tartışılmazdır. 

 

Her türlü imkansızlıklar içinde kurulan, memleketine ve insanlarına hizmette yarışan başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile kıymetli desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen degerli  üyelerimizin varlığıyla  her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek faliyetlerini sürdüren derneiğimiz gelecekte de var olmayı ve insanlarımıza hizmet etmeyi sürdürecektir.

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
hüseyin akardere
arkadaşlar bu siteyi niye aktif kulanmıyoruz bence aktif kulanmamız lazım yeni yönetim hayırlı olsun

hüseyin akardere
sa bu siteyi aktif kulanalım köyümüzze daha niyi tanıtırız yeni yönetime hayırlı olsun

Yücel Turan
Selam Gürcalı köyü dostlar. 1982 yıllarında köyünuzde öğretmenlik yapan Mustafa Turan'ın oğluyum. Babamın öğrencilerinden üye olan varsa lütfen bana ulaşırsa memnun olurum..İyı ramazanlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız