WWW.GURCALIKOYU.COM / GİRESUN ÇAMOLUK GÜRÇALI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Duyurular
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,6301   8,6456
EURO 10,1272   10,1454
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
ZİRAAT BANKASI ÇAMOLUK ŞUBESİ
 

 

 

 

 

Değerli dostlar hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Bu yazımda sizinlerin dikkatinizi çekmek istiğim bir hussuu arz etmek istiyorum.

Söyle ki:

Yılın büyük bir kısmını köyde geçirenlerimiz veya köye sık gidenlerimiz daha yakından bilirler; eskiden beri ilçe merkezimizde tam zamanlı çalışan bir bankanın eksikliğinden şikayet ediyor; ve bankacılık işlemlerimizi yapmak üzere Alucra, Şebinkarahisar veya Suşehri gibi ilçe merkezlerine gidiyorduk. Nihayet yakın geçmişte Çamoluk ilçe merkezimizde de tam zamanlı çalışan bir ZİRAAT BANKASI şubesi açıldı. Yıllardır özlemini çektiğimiz bankamıza  kavuştuk. Artık bankacılık işlemlerimizi yaptırmak için başka ilçe merkezlerine kadar gitmemize gerek kalmadı.

Değerli kardeşlerim buraya kadar her şey güzel evet ilçemizde bir banka olsun buna herkez ister herkezin mutlaka bir gün bankayla işi olur, ancak biliyorsunuz bankalar da tıpkı diğer ticari işletmeler gibi kar amaçlı kurulan işletmelerdir ve belli bir işlem hacmine ve karlılığa ulaşması beklenmektedir. Bizler elimizin altına kadar gelmiş olan bu hizmetin devamlılığını sağlamak ve canlılığını korumak adına kişisel olarak bazı katkılarda bulunabiliriz.  Bu esasında çok da zor değil, öyle gözünüzde büyüteceğiniz kadar da değil aksine kişisel olarak küçücük ve çok basit ancak efekti oldukça etkili birkaç şey var yapabileceğimiz. 

  • Köy muhtarlarımız maaşlarının yatırılacağı ana hesabı Ziraat Bankası Çamoluk şubesi olarak değiştirebilirler bu bankaya sıcak para girişini ve hesap hareketini arttıracaktır.
  • Emeklilerimiz İstanbul'da yaşasalar bile emekli maaşlarının yatırılacağı ana hesabı Ziraat Bankası Çamoluk şubesi olarak değiştirebilirler ve hiç bir ek komisyon ödemeden  bankamatik kartları ile Türkiye'deki diledikleri ATM'den maaşlarını çekebilirler bu bankaya sıcak para girişini ve hesap hareketini arttıracaktır.
  • Ziraat Bankası Çamoluk şubesinde küçük paralarla birer hesap açtırabiliriz.
  • Köyümüzde gelen minimum iki tane faturanın (elektrik ve telefon) ödemesi için Ziraat Bankası Çamoluk şubesine otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Kullananlarımız varsa bu şubeden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.
  • Alacağımız kredi kartlarına örneğin HGS/KGS gibi ödemelerimiz için otomatik ödemeler tanımlayabiliriz.
  • İş adamlarımız bu şubede bir hesap açtırabilir ve sıcak para trafiklerinin küçük bir kısmını bu şube üzerinden gerçekleştirebilirler. 

Bunlar bireysel olarak bizlerin yapabilecekleri, ayrıca bölgemizdeki sivil toplum kuruluşları şubenin ayakta durabilmesi ve varlığını sürdürebilmesi daha büyük dairelerde ne gibi tedbirlerin alınabileceği hususunda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Ancak ne olursa olsun iş dönüp dolaşıp insanlarımızda bitiyor, bu şubeyi ayakta tutacak olan bizleriz. İlçemizdeki bu şubenin devamlılığını arzuluyor ve elimizin altında bir banka her zaman hizmet versin diyorsanız, zaten zor şartlarda ve yıllarca süren görüşmeler neticesinde gelen kısıtlı hizmetlerin ilçemizde kalması adına sizleri daha duyarlı olmaya davet ediyorum.  

Hepinizi tekrar en derin sayğı ve muhabbetlerimle selamlarım.

 EMRE FAZLAOĞLU        Okunma Sayısı: 4044


Yazdır

 
 mehmet soral
 Emre'cim eline sağlık. İnşallah tavsiyelerine uyarlar.
 


Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
hüseyin akardere
arkadaşlar bu siteyi niye aktif kulanmıyoruz bence aktif kulanmamız lazım yeni yönetim hayırlı olsun

hüseyin akardere
sa bu siteyi aktif kulanalım köyümüzze daha niyi tanıtırız yeni yönetime hayırlı olsun

Yücel Turan
Selam Gürcalı köyü dostlar. 1982 yıllarında köyünuzde öğretmenlik yapan Mustafa Turan'ın oğluyum. Babamın öğrencilerinden üye olan varsa lütfen bana ulaşırsa memnun olurum..İyı ramazanlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız