WWW.GURCALIKOYU.COM / GİRESUN ÇAMOLUK GÜRÇALI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Duyurular
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,7497   8,7655
EURO 10,4032   10,4220
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
DERNEĞİMİZ VE GENÇLERİMİZ
 

Merhaba  

Size öncelikle biraz çocukluğumdan bahsetmek istiyorum ben 1980 İstanbul Ortaköy doğumluyum bir yaşındayken Küplüce’ye taşınmışız, evimiz Küplüce’de derneğin ilk kurulduğu pasajın hemen yanındaydı. Derneğimiz kurulduğunda ben 6 yaşlarında bir çocuktum derneğin açılacağı günleri hevesle takip eder amcamın kurucu başkan olması babamın da dernekle yakından alakalı olması münasebetiyle dernekte toplantı olacağı günler sessizce aralarına sızardım, içeride müdür masası, sümen takımı etrafta ajandalar ve tabi ki daktilo. Çok uzun sürmedi ben 8 yaşındayken Küplüce’den ayrıldık ancak pasaj içindeki derneğimizin o ilk kurulduğu küçücük dükkanı hiç unutamadım zira 8 yaşında bir çocuğu kurumsallıkla tanıştırmıştı çünkü.

Gelelim bu güne, aradan geçen 27 yıl sonra bu gün her alanda çok daha güçlü ve bölgesinde söz sahibi bir derneğimiz var ne mutlu bizlere ki birlikte ve bir aradayız. Türlü imkansızlıklar içinde bu derneği kuran, sorumluluk bilinciyle taşın altına elini koyan ve bu günlere getiren herkese şahsım adına minnettarım. Her zaman bir ZAGPA’li olarak ve derneğimizin bir parçası olmakla gurur duydum, insanlarımız için nelerin daha iyi yapılabileceği kaygısını duyan insanları tanıdıkça heyecanlandım, maddi-manevi olanaklarını derneğimize vakfetmekten çekinmeyen insanları gördükçe bende elimden geleni, bir arkadaşımın yükünü hafifletebilmek adına üzerime düşen ne varsa yapmaya karar verdim.

Özellikle buradan genç arkadaşlarıma seslenmek istiyorum; bu mirası yarınlara taşıyacak olan bizleriz gelin hep birlikte el ele verelim geçmişte babalarımız, amcalarımız, abilerimiz nasıl bu sorumluluğu üstlenmişlerse bizde aynı duyarlılıkla yaklaşalım. Farklı üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan, bireysel bilgi ve becerileri olan varlığıyla gücümüze güç katacak olan herkes üzerine düşen bu sosyal sorumluluğu yerine getirmelidir.

Hepinizi saygılar sunarım

 

Emre Fazlaoğlu

Gençlik Komisyonu Başkanı

Yön kurulu Yedek ÜyesiEMRE FAZLAOĞLU        Okunma Sayısı: 1735


Yazdır

 
 Mehmet Soral
 Emrecim eline sağlık, kalemine kuvvet. Güzel yazmışsın.
 


Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
hüseyin akardere
arkadaşlar bu siteyi niye aktif kulanmıyoruz bence aktif kulanmamız lazım yeni yönetim hayırlı olsun

hüseyin akardere
sa bu siteyi aktif kulanalım köyümüzze daha niyi tanıtırız yeni yönetime hayırlı olsun

Yücel Turan
Selam Gürcalı köyü dostlar. 1982 yıllarında köyünuzde öğretmenlik yapan Mustafa Turan'ın oğluyum. Babamın öğrencilerinden üye olan varsa lütfen bana ulaşırsa memnun olurum..İyı ramazanlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız