WWW.GURCALIKOYU.COM / GİRESUN ÇAMOLUK GÜRÇALI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Duyurular
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,7497   8,7655
EURO 10,4032   10,4220
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
GÜRÇALI'NIN KÜPLÜCE ADAYI ESAT İRİ
 
 

O bizden içimizden biri, her zaman Gürçalı kimliğini kendi kimliğinin üstünde tutacak kadar mütevazi ve her bir hemşehrisini kendi ailesinden sayacak kadar samimi. Olgun ve kendisini yetiştirmiş kişiliği ile Gürçalı’lıların ve Küplüce’nin medarı ifteharı. 

Küplüce Mahallesi Muhtarı Sn. ESAT İRİ

Derneğimizin üyesi olan Esat İri 01.02.1954 Giresun Çamoluk doğumlu, lise mezunu, dört çocuk babası ve iki torun sahibi.  Çalışma hayatını yönetici ve insan kaynakları müdürü olarak tamamlayan Esat  İri 2009 yerel seçimlerinde İstanbul’da Gürçalı nüfusunun en yoğun olduğu ve dernek merkezimizin de sınırları içinde bulunduğu Üsküdar ilçesine bağlı Küplüce mahallesinin muhtarı seçildi.

Seçildiği günden beri Küplüce için büyük efor harcayan, her zaman aynı heyecanla çalışan, gece gündüz demeden Gürçalı’lılara ve Küplüce sakinlerine hizmet etmekten büyük keyif alan muhtarımızı makamında ziyaret ettik bizleri her zamanki samimiyeti ve güler yüzüyle karşılayan muhtarımızla, yaklaşan yerel seçimler öncesi Küplüce’ye dair keyifli bir sohbet etme fırsatı bulduk.

Küplüce’de nüfusun bölgelere göre dağılımı %25’i Gürçalı-Çamoluk, %15’i Giresun sahil kesim Görele ilçesine bağlı, %20 Trabzon %15 Kastamonu ve %10 Siirt olmak üzere geri kalan %15’i karmadır.

Muhtarımız öncelikle Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Eyüp Düztaş başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize internet sitemize ve hemşehrilerimize teşekkür ederek sözlerine başlıyor ve “Müşaver Akardere kardeşimden devraldığım görevimi devam ettirmek üzere tekrar özellikle hemşehrilerimden yeniden yetki almaya hazırlanıyorum” diyor.

Ankara’dan sonra, benim hemşehrilerimle bir arada olduğum ikinci başkentim gibidir diye nitelendiriyor küplüce’yi ve hemşehrilerinden bayrağı daha da ilerilere götürmelerini istiyor Gürçalı bir belediye başkanı bir il genel meclis üyesi belki bir siyasi parti lideri yetiştirmelidir diyor ancak bunun birbirimizi desteklemekle olacağının da altını çiziyor ve ekliyor “birbirimizi bu gibi hususlarda cesaretlendirmeli ve ona destek olamlıyız”

Muhtarımız yaptıklarını kendi ağzından anlatmak hususunda mütevazi ancak biz sorduk soruşturduk öğrendik ki Esat iri Küplüce için gerçekten çok çalışmış, özellikle mahallenin ulaşımı için girişimlerde bulunmuş yeni otobüs ve münübüs hatlarının mahallelinin hizmetine sunulmasını sağlamış bunların yanında yeni sağlık ocağının yapılmasında ve mahallenin çeşitli yerlerine kameralar koyulmasında da emeği büyük. Bunlar majör olarak size aktardıklarımız bunun dışında Esat İri kimin derdi varsa Küplüce mahallesinin başbakanı olarak her zaman insanlarımızın yanında.

Yaptıklarını anlatmakta biraz ketun ancak yapamadıklarını anlatmayı büyük bir erdem sayıyor Esat İri mahallesinde bir parkın olmadığını Üsküdar belediyesi ve büyükşehir belediyeleri nezdinde gerekli başvuruların yapıldığını Üsküdar belediyesi tarafından gerekli desteğin verildiğini ancak konunun doğrudan büyük şehir belediyesi tasarrufunda olduğu için girişimlerinin sonuçsuz kaldığını ancak yeniden seçilirse mahallesine çocukların oynayabileceği insanların soluklanabilecekleri bir park kazandırıncaya dek bu talebinin takipçisi olacağını belirtiyor.

Esat İri her yönüyle ileri görüşlü bir muhtar adayı gelecek dönemde tamamlanması beklenen inşai projelerle yenilenecek olan Küplüce’nin yeni dönemine kendisini hazırlamış hemşehrilerinin de bu husustaki hassasiyetlerini biliyor ve belediyeden aldığı bilgileri her fırsatta kendileri ile paylaşıyor. Her zaman halkımızın doğru bilgiyi kaynağından alma hakkına inanan Esat İri her zaman şeffaf ve ulaşılabilir bir muhtar.

Belediye ve kaymakamlık ile her zaman tam bir uyum içinde olduklarını ifade eden Esat İri derneğimizlede her zaman uyum içinde çalışıyor.. Derneğin bir parçası olduğunu asla unutmadığını belirten muhtarımız derneğimizin gösterdiği istikamete de her zaman saygı duyduğunu belirtiyor. Daha önce de yine bir Gürçalı’lı hemşehrimiz olan Sn.Müşaver Akardere’nin de uzun yıllar Küplüce mahallesi muhtarlığını yaptığı göz önünde bulunduracak olursak Küplüce’de Gürçalı ve Çamoluk’lular ne derse o olur diyebiliriz. O nedenle hemşehrilerimizin yeni dönemde de muhtar adayımız olan Esat İri etrafında birlik olmalarını diliyoruz.

Bu arada konu muhtarlık seçimleri olur da söz dönüp dolaşıp köyde yapılacak muhtarlık seçimlerine gelmez mi ?.Tecrübeli Muhtarımız günümüzde özellikle de hizmet almanın zor olduğu köyümüz gibi kırsal kesimlerde bürokrasinin önemine vurgu yapıyor ve “tamamlanmamış köy yolumuzun tamamlanması, ve gittikçe sorun haline gelen köy içme suyunun yayladan getirilmesi yönünde devletle sürekli istişare halinde olabilecek bürokrasi trafiğinin gereklerine yerine getirebilecek dinamik bir muhtarın seçilmesini arzuladığını” ifade ediyor.

Tabiki vefakar, başta derneğimiz ve başkanımız Sn.Eyüp Düztaş olmak üzere kardeş ve komşu köyümüz olan Ozan köyü derneği ve dernek başkanı Sn.Ayhan Altun’un kıymetli destekleri için kendilerine teşekkür ediyor.

Biz de Gürçalı Köyü Sos. Yard. Derneği ve www.gürçalıköyü.com olarak kendilerine başarılar diliyor çıkmış olduğu bu yolda Allah’dan muvaffak olmasını niyaz ediyoruz.

 

HABER : SİTE EDİTÖRÜ EMRE FAZLAOĞLU


Okunma Sayısı: 1687Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
hüseyin akardere
arkadaşlar bu siteyi niye aktif kulanmıyoruz bence aktif kulanmamız lazım yeni yönetim hayırlı olsun

hüseyin akardere
sa bu siteyi aktif kulanalım köyümüzze daha niyi tanıtırız yeni yönetime hayırlı olsun

Yücel Turan
Selam Gürcalı köyü dostlar. 1982 yıllarında köyünuzde öğretmenlik yapan Mustafa Turan'ın oğluyum. Babamın öğrencilerinden üye olan varsa lütfen bana ulaşırsa memnun olurum..İyı ramazanlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız