WWW.GURCALIKOYU.COM / GİRESUN ÇAMOLUK GÜRÇALI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Duyurular
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,7497   8,7655
EURO 10,4032   10,4220
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
YAVUZ BAHADIROĞLU KONFERANSI
 
 

Merkez ilçe derneğimiz Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür derneği gençlerimizin yetişmesine tam destek veriyor.

Çamoluk derneğinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen konferanslara Türkiye’nin önde gelen araştırmacı, yazar, edebiyatçı ve bilim adamları katılıyor.

Aktif çalışmaları ile dikkat çeken, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği Burs ve Gençlik Komisyonlarının iş birliği ile düzenlenen konferans günlüğünün bu ay konuğu  Türk Edebiyatının kıdemli yazarlarından ünlü tarihçi Yavuz Bahadıroğlu.

Bir dönemin fenomen yazarlarından biri olan Yavuz Bahadıroğlu yaptığı televizyon programları ile de tanınıyor.

Yavuz Bahadıroğlu (gerçek adı Niyazi Birinci; d. 1945; Hisarlı, Pazar, Rize), Türk tarihçi ve yazar.

1971'de İstanbul’da gazeteciliğe başladı. Muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkrayazarlığı yaptı. Gazete, dergi ve şirket yöneticisi olarak çalıştı. Gazeteciliğini muhabir ve röportajcı olarak sürdürürken, çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, hikâye yayınlandı. Aynı dönemde bir gazetede Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle iki köşe yazısı yazdı.Asıl çıkışını Yavuz Bahadıroğlu ismiyle yazdığı romanlarla yaptı. İlk romanı Sunguroğlu ve ardından yazdığı Buhara Yanıyor romanı ülkenin en çok satan romanlarından oldu. Genelde Osmanlı’nın çeşitli dönemlerini ele alan otuzu aşkın romanı vardır. Son çıkan kitaplarından biri Biz Osmanlıyız.. Yavuz Bahadıroğlu, roman, çocuk kitapları, hikâye, araştırma, oyunlar, film yapılmış senaryolar ve fikri eserler olmak üzere yüzlerce çalışmaya imza attı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda binlerce konferans verdi, çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller aldı, iki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayınlandı. Halen ulusal bir radyoda günlük yorumlar yapıyor ve Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı sürdürüyor. Ayrıca Moral FM de günlük yorumlar yapmaktadır. Yazar evli ve üç çocuk babasıdır.

18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de Çamoluk derneğinin Çamlıca’da bulunan merkezinde düzenlenecek olan Yavuz Bahadıroğlu konferansına Çamoluk'lu öğrencilerin yanı sıra konferansa ilgi duyan herkes (katılım ücretli değildir) davetlidir. Katılım için 2164431760 numaralı telefondan bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Okunma Sayısı: 888Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
hüseyin akardere
arkadaşlar bu siteyi niye aktif kulanmıyoruz bence aktif kulanmamız lazım yeni yönetim hayırlı olsun

hüseyin akardere
sa bu siteyi aktif kulanalım köyümüzze daha niyi tanıtırız yeni yönetime hayırlı olsun

Yücel Turan
Selam Gürcalı köyü dostlar. 1982 yıllarında köyünuzde öğretmenlik yapan Mustafa Turan'ın oğluyum. Babamın öğrencilerinden üye olan varsa lütfen bana ulaşırsa memnun olurum..İyı ramazanlar


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız